BDAR
gdpr

Pelėdų kaimas

Data

2021 08 05

Įvertinimas
1
232380611_624126721863811_1604480913915503038_n.jpg

Gerdžiūnų bendruomenė, kartu su projekto partneriu Ilguvos socialinės globos namais,  įgyvendina vietos projektą „Gerdžiūnų bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į vietos bendruomenės veiklą II ‘‘ paraiškos Nr. ŠAKI-LEADER-1A-J-6-3-2020. 


2021 m. rugpjūčio 3 d. 20 projekto dalyvių, tarp kurių ir Ilguvos socialinės globos namų darbuotojai bei gyventojai,  dalyvavo neformalaus ugdymo išvykstamajame renginyje, kurio tikslas-pasidalinti, pasisemti gerosios patirties iš Kėdainių rajone, vos šešiais kilometrais nuo miesto nutolusiais Pelėdnagiais ir jų teminį „Pelėdų kaimą“ (koks nors intriguojantis pavadinimas, kažkuo vaišinti, kažką parodyti, prekiauti rankdarbiais). Įdomiomis istorijomis bei legendomis apipintą gyvenvietę šiandien garsina ne tik pelėdnagiškius ar jos svečius pasitinkantys pelėdžiukai, bet ir jos gyventojai. Projekto dalyviai susipažino su bendruomenės vykdomomis edukacijomis ir verslumo pavyzdžiais. Šios bendruomenės nariai prekiauja savo bendruomeniečių pagamintais suvenyrais, saldumynais bei rankdarbiais. Edukacija „ Pelėdų kaimas“ noriai ir dažnai užsakoma vietinių gyventojų ir miestelio svečių, kurie pageidauja savo asmenines šventes švęsti bendruomenės patalpose. Susipažinę su vykdoma edukacija, projekto dalyviai ilgai diskutavo, kad galėtų pasinaudoti edukacijų organizavimu, kaip verslo idėja. Pelėdnagių gyventojai ir jų noras vykdyti projektus projekto dalyviams parodė, kiek daug gali pasiekti maža, bet stipri ir vieninga bendruomenė.  Gerdžiūnų bendruomenės nariams ši veikla -  kaip „ gerasis“ pavyzdys kurti verslą. Mes išmokome rišti apyrankes, kepti morkų pyragą, gaminti gilių kavą, pelėdų kiaušinius, o tai – bulvė, įdaryta lašinukais.

Susitikimo metu projekto dalyviai susipažino su projektais, kurie įgyvendinti padedant Kėdainių rajono vietos veiklos grupei. Taip pat  turėjome susitikimą su , prieš 58-erius metus, 1963 m. sausio 18 d. Kėdainiuose pradėjusios veikti gamybos linijos, per metus pagaminančios 100 tūkst. tonų sieros rūgšties, išaugusios į šiandieninę AB „Lifosą“, gamyklos atstovais. Jie pasidalino savo didelio verslo sėkmės formulėmis. Sužinojome įdomią ir svarbią informaciją apie pačią įmonę, jos gaminamą produkciją, gamybos technologijas, eksportą. Sužinojome įdomų faktą, jog gipso kalnai neteršia aplinkos, o kaip tik labai perspektyviai panaudojami kitose pramonėse.

Susitikimai su „Lifosos“ atstovais bei dalyvavimas edukacijoje „Teminis Pelėdų kaimas“ atitiko VPS priemonės pagrindinį tikslą „ Skatinti verslumą ir savitarpio pasitikėjimą, bendruomenių gebėjimus įtraukiant jaunimą priimti ir įgyvendinti novatoriškus sprendimus, mobilizuojant įvairių kartų žmones ir organizacijas nuosaikiems teritoriniams pokyčiams įgyvendinti“.